Кайсо Корі Хісатака (перший майстер, створив систему шкіл Карате — до)

Масайосі Кайсо Корі Хісатака (22 квітня 1907 – 13 серпня 1988) народився на Окінаве 22 квітня 1907 року. При народженні він був зареєстрований під ім’ям Сейки КУДАК , що є вимовою на окинавськом діалекті букв , вимова по-японські Масайосі Хісатака . Він був прямим нащадком Сейви , п’ятдесят шостого японського імператора і Таметомо Мінамото , першого японського сьогуна .Після поразки в битві Таметомо втік . Доля привела його на Окінаву , де він висадився в затоці Унтен , і його сім’я поступово набрала силу і стала правлячою , носячи ім’я Шо . Протягом наступних кількох століть дінастійная прізвище змінювалася кілька разів. Прапрадедушкі Кайсо Сейсоку Тогунов був наданий острів КУДАК на знак вдячності за його службу імператорського дому Окінави , і незабаром прізвище КУДАК була прийнята як прізвище роду (тому в назві ката за стилем Серіндзірю часто присутнє слово КУДАК ) .
Кайсо Корі Хісатака почав навчатися Будо в юному віці , що було традиційно для сімей дворянських кланів Окінави . Його першим вчителем був сенсей Анкох Асато , який ввів його в Серіндзірю . Ще одним людиною, що зробила основний вплив на його розвиток був майстер Чотоку Кьян , один з кращих майстрів карате Окінави . На виховання Корі Хісатака величезний вплив чинив його батько , який учив його традиціям клану КУДАК і техніки Дзіма Шишир КУДАК -рю , переданої тільки від батька до сина. Одним з факторів , що виділяв його серед однолітків було не тільки його високе походження , а й видатні фізичні дані . У кращі роки при зрості 180 см , його вага була 100 кг . У юності він був чемпіоном Окінави в Гранд- сумо.
У силу свого високого соціального становища Кайсо Корі Хісатака мав можливість спілкуватися з найвидатнішими майстрами. Так , наприклад , провідний фахівець в Серейдзі -рю Канріо Хигаонна неодноразово тренувався з ним і показував нюанси цього стилю. Кайсо Корі Хісатака навчався в одній школі з Кенва Мабукі , засновником Сито -рю , і , природно , вони часто тренувалися в залі клану КУДАК . У цих тренуваннях часто брав участь і Ходжун Мійагі (надалі засновник Годзю -рю ) .
У 1930 році Кайсо Корі Хісатака з майстрами Чотоку Кьян і Рюсеі Куваєв побував на Тайвані на фестивалі бойових мистецтв . Після фестивалю три окінавскіх майстра подорожували по Тайваню , виступаючи з показовими боями , в яких жодного разу не програли. Сенсей Кьян повернувся потім на Окінаву , тоді як сенсей Куваєв залишився на Тайвані , а Кайсо Корі Хісатака почав поїздку по Китаю. Подорожуючи по Китаю , він вивчав не тільки військові мистецтва , а й китайську медицину , філософію.
У 1933 році Корі Хісатака відвідав Маньчжурію , де виступав на фестивалі бойових мистецтв . Подорожуючи по цій частині світу , Кайсо Корі Хісатака відвідав Афганістан і Росію . Після повернення на Окінаву він проїхав по Японії , де разом з ним якийсь час подорожував і майстер Чотоку Кьян . У цій поїздці він відвідував різні школи дзюдо і кендо в багатьох префектурах , де регулярно бився з чемпіонами у кожній області і перемагав .
Будучи в Японії , Кайсо Корі Хісатака вивчав дзюдо в Кодокане — » Мецці дзюдо» під керівництвом майстра Санро Току . Після року навчання він був атестований в Кодокане з білого поясу відразу на 4 — й дан . В історії дзюдо це єдиний і унікальний випадок.
Під час другої світової війни Кайсо Корі Хісатака повернувся в Маньчжурію в поселення Чо Кокко , де виконував завдання японського Уряду з охорони декількох стратегічних об’єктів. У цей час доля звела разом Кайсо Корі Хісатака і одного з найстаріших віртуозів бойових мистецтв Японії того часу Мінору Мочідзукі . Сенсей Мочідзукі був особистим учнем Дзігаро Кано ( засновник дзюдо) та вчителі Моріхєї Уєсиба ( засновник айкідо ) і мав десятий дан в кожному з мистецтв . Цей період став для Кайсо Корі Хісатака надзвичайно плідним , тому що під час спільних тренувань з Мочідзукі відбувалося збагачення його техніки.
Повернувшись до Японії після закінчення війни , Кайсо Корі Хісатака знайшов країну зруйнованої , а людей — деморалізованими . Він побачив , що Будо може стати прекрасним засобом для підняття духу народу і тому в 1945 р. створив своє нове напрямок , об’єднавши все величезне історичне спадщина Окінавського карате , яке назвав Серіндзірю Кенкокан каратедо . Це назву можна перекласти як «Університет з вивчення Серіндзірю каратедо » . Перший головний зал — Хомбудодзе , цієї школи знаходився на острові Кіушу в Камамото .
Щоб дати своїм дітям гарну освіту Кайсо Корі Хісатака переїжджає зі своєю родиною в м. Токіо . Паралельно з цим він переводить свою школу в Шімо — Котазава в районі Сетагайа .
Серед тих , хто тренувався з ним у Хомбу — додзьо , був сенсей Хіронорі Отсука ( засновник стилю Вадо -рю ) . Кайсо Корі Хісатака зробив величезний вплив на розвиток сучасного каратедо . Так , наприклад , коли Гічін Фунакоші тільки починав викладати карате , він надав йому приміщення , в якому Фунакоші міг займатися зі своїми учнями . У залі Кайсо Корі Хісатака також навчався Дошин Со, засновник Серіндзі кемпо , і Самабуку Ро , засновник стилю Иссин — рю.
У 1955 р. Хомбу — додзьо був перенесений в район Васеда токійського району Сіндзюку , де і знаходиться до цього дня. На церемонії відкриття були присутні багато почесних гостей, наприклад , Шинки Гіман (цей легендарний майстер вперше з Фунакоші продемонстрував карате в Японії). Під час церемонії відкриття учні Кайсо Корі Хісатака вперше показали куміте з використанням захисного обладнання — богу . Таким чином , вже тоді був закладений фундамент сучасної системи змагань , названої пізніше Косики карате.

 

Черкаси карате — до

Обновлено: 10.04.2015 — 09:45

Автор

Добавить комментарий