Карате — до (що це?)

 Косики карате-до школа шоринзирю кен сэй кай

Східні єдиноборства

Карате (вимовляється карате ) ; карате -до: « шлях порожньої руки») — бойове мистецтво , система захисту і нападу без зброї , в якому застосовуються удари і блоки руками і ногами. На відміну від інших єдиноборств Японії , джиу — джитсу , дзюдо) , які припускають боротьбу , проведення різного роду кидків , що утримують захоплень і задушливих прийомів , в карате ступінь безпосереднього контакту між учасниками сутички мінімальна, а для нищення противника використовуються точно націлені потужні удари руками або ногами , що наносяться в життєво важливі точки його тіла.

На початковому етапі карате являло собою систему рукопашного бою , що призначалася виключно для самооборони . Сьогодні карате набуло куди більшу популярність завдяки показовим виступам , що демонструє силу удару каратиста . Так , досвідчені майстри карате можуть розколоти кулаком брилу льоду , ударом ноги рознести в тріски брус із соснової деревини товщиною 15 см , розбити ліктем або головою стопки покрівельної черепиці.

Спортивні змагання проводяться за двома програмами карате : Дзію — куміте ( вільний спаринг ) і ката ( формалізована послідовність рухів , пов’язаних принципами ведення поєдинку з уявним супротивником) .

Джерело: Школа карате — до Черкаси

Автор

Добавить комментарий