
Серіндзі-рю Кенкокан карате-до (Серіндзі-рю карате Kenkokan) — самостійний напрям в світі бойових мистецтв, що має багатовікову історію і що є основою сучасного карате-до.
Творець цього унікального напряму, Кайсо Корі Хісатака, цією назвою висловив глибоку повагу до двох видів бойових мистецтв, які надали основний вплив на розвиток сучасного карате, до окінавського Серіндзі-рю (Тоде) і китайському Шорінзі кемпо (Шаоліньшу Чуань-Фа).
Збагачений багатовіковим досвідом своїх великих предків і вчителів , він вперше розробив універсальні правила поєдинків і захисні пристосування , які дуже нагадували обладунки самураїв . Протягом десятиліть Корі Хісатака експериментував з правилами та обладнанням , доводячи їх до досконалості. У цій справі йому надавали допомогу його великі сучасники : Мочідзукі , Куваєв , Кьян , Асато , Ямагучі , Отсука , Мабуні . Після смерті Кайсо Корі Хісатака ці роботи продовжив його син Масаюкі Хісатака , який остаточно оформив звід правил, що регламентують сутички , випробував їх в численних турнірах. Під його керівництвом і за його фінансуванні в м. Токіо була створена спеціалізована фірма «Super -Safe » , яка професійно зайнялася розробкою сучасного захисного обладнання, що відповідає таким якостям: забезпечує максимальний захист голови і корпусу , легкого , недеформіруемие від ударів під час поєдинків , гігієнічного , що відповідає естетичним нормам , що має традиційні японські коріння. Таким чином , вже до 1979 з’явилося обладнання «Super -Safe » . Обладнання » Super-
Safe «складається з захисного шолома , виготовленого з першокласної шкіри , що має щільну конструкцію і спеціальну анатомічну форму. Для захисту обличчя від ударів використовується щиток із спеціального органічного скла, що має напівсферичну форму. слід відзначити , що це скло стало предметом окремої науково -дослідної програми , яка була проведена на фірмі «Mitsubishi» . На комп’ютері були розраховані всі параметри цього скла товщина , оптичні показники , радіус півсфери , У центрі хімічних досліджень був підібраний матеріал , а в технологічному бюро була розроблена технологія та обладнання для відливу цих стекол. Завдяки цим дослідженням , захист для голови вийшла дуже зручна , легка і надзвичайно міцна . Досить сказати , що скло спокійно витримує прямий удар бейсбольною битою. Аналогічні дослідження були проведені і при виготовленні другого елементу захисту — панцира , який закриває груди і ребра , в основі якого лежить тришаровий комбінований матеріал, що володіє приглушують протиударними властивостями. І шолом, і захист на груди прикрашає емблема » Super- Safe » , яка повністю повторює емблему стилю Шорінзі -рю , показуючи тим самим , що Косики карате вийшло з Шорінзі — рю і є його складовою частиною , тобто воно — традиційно . Спочатку це обладнання призначалося тільки для майстрів федерацій Шорінзі -рю Кенкокан каратедо і Косики карате , але воно вийшло настільки зручним і оптимальним для проведення тренувань , що сьогодні більшість провідних федерацій карате Японії використовують його в своїх залах (у тому числі і безконтактні , і Кекусинкай ) . Створення такого вдалого устаткування дозволило досить швидко сформувати міжнародні правила для Косики карате. Таким чином , вперше ці два шляхи злилися в один — у Косики карате. Тому в Косики карате все єдино — правила , обладнання та арсенал технічних прийомів. Косики карате — це воістину супердемократична напрямок у світі бойових мистецтв , т.к. у змаганнях можуть брати участь практично будь-які напрямки , стилі , школи. У перших змаганнях з Косики карате брали участь представники професійного дзюдо (у якому допускаються удари ) , Шорінзі кемпо , Ніхон кемпо , Кекусинкай , кікбоксингу , тайбоксінга . Відразу після появи Косики карате на нього переключилися чемпіони з Кекусинкай — Сато та Адзума . Надалі Адзума , потренувавшись деякий час під керівництвом М.Хісатака , взявши з Косики частина правил і технічних прийомів , а також використавши захисний шолом , поєднав це з частиною техніки з Кекусинкай і додавши кидкової техніки , створив сурогатне напрям » Дайдо — Дзюку «, яке не має нічого спільного з каратедо .