Історія стилю Шорінзі-рю *Кенкокан карате-до*

Это название можно перевести с японского как «жесткое, традиционное» каратэдо.  Косики каратэ появилось, с одной стороны, как самостоятельное направление в мире боевых искусств не так давно, но, с другой стороны, можно смело утверждать, что Косики каратэ имеет многовековую историю и является основой современного каратэдо. И в этих утверждениях нет противоречий.

З перших днів розвитку Шорінзі-рю і Косікі карате у нас в країні тренери Федерації особливе місце приділяють роботі з дітьми та підлітками. У рік проводиться до 15турнірів різного рангу для спортсменів різних вікових та кваліфікаційних груп.

Історія стилю Шорінзі -рю Кенкокан каратедо. Шорінзі -рю Кенкокан каратедо — одна з сучасних і найбільш практикуються в світі форма каратедо . Творець цього унікального напряму , Кайсо Корі Хісатака , цією назвою висловлює глибоку повагу до двох видів бойових мистецтв , які надали основний вплив на розвиток
сучасного каратедо до окінавського Шорінзі -рю ( Годі ) і китайському Шорінзі кемпо ( Шаоліньшу Чуань -Фа ) . Тому розповідь про стиль Шорінзі -рю Кенкокан каратедо (назва стилю можна також вимовляти традиційно м’яко для японської мови — серінзі -рю — що не є помилкою або назвою іншого стилю ) доцільно почати з невеликого історичного екскурсу . Переказ свідчить , що індійський монах Бодхідхарма , який був сином короля Південної Індії та вправним майстром боротьби Каларіпят , мандруючи по Китаю досяг храму Шаолінь , лежачого на півночі , поблизу гір Судзан . Він , що збагнув глибини Буддизму , був двадцять восьмим (і останнім) патріархом Буддизму після великого Будди і бачив своє життєве приречення у розкритті перед людьми законів світобудови і філософських законів суспільства . Досягнувши храму Шаолінь , він передав велике вчення священикам храму. Але , знайшовши їх учнів непристосованими до суворих фізичним та ментальним тренувань Дзен , Бодхідхарма став їх навчати комплексу з 18 вправ , заснованих на техніці боротьби Каларіпят . Так з’явилося Шорінзі Кемпо (основний метод храму Шаолінь ) , що дало ченцям на тільки засіб для досягнення прекрасних фізичних кондицій , але і універсальна зброя для самооборони , що в ті неспокійні роки було надзвичайно важливо . З часом ці 18 вправ розвинулися Бодхидхармой і його послідовниками. були розроблені комплекси з 36 , потім з 72 і , нарешті , з 170 вправ. Це було воістину революційним досягненням , оскільки і сьогодні ці принципи є фундаментом будь-якого стилю карате . Шорінзі Кемпо отримало найширше розповсюдження в Китаї , далеко переступивши через кріпосні стіни монастиря Шаолінь . Поступово кемпо і численні його варіанти і модифікації стають відомі і прикордонним державам . У 1372 р. Китай встановив офіційні дипломатичні відносини з імператорським домом Окінави . Слід сказати , що ще задовго до цього офіційного кроку відносини двох держав розвивалися досить успішно в торговельній та культурній галузях і до того часу на острові Окінава вже існувало кілька китайських поселень. Цілком природно , що серед цих переселенців виявлялися і майстри різних бойових мистецтв , які охоче вступали в контакти з місцевими майстрами. Так , приблизно 700 років тому , почалося взаємне проникнення двох оригінальних бойових напрямів : Шаоліньського кемпо і Окинавськіх систем . Слід відзначити той факт , що оригінальні окинавськіє бойові системи , які прийнято називати узагальненою назвою Окінава-те , зародилися і розвивалися незалежно і задовго до контактів з Шаолінь кемпо . Окінава-те займалися вже більше 1000 років тому. Жителі острова Окінава вважалися нацією мореплавців. Торговців з Окінави можна було зустріти в портах Індії , Китаю, Кореї і навіть Середземноморського басейну. Природно , що окинавськіє купці , люди не боязкого десятка , що вміли постояти за себе , уважно вивчали різні бойові системи , бажаючи збагатити арсенал своїх прийомів.
Повертаючись додому , купці часто в дні свят на ярмарках показували ті чи інші прийоми . Таким чином , на Окінаві склалася дуже самобутня , надзвичайно ефективна бойова система, що отримала назву Окінава-те (у перекладі — Рука Окінави ) . Уряду Середнього і Південного королівств Окінави регулярно посилали дітей з шляхетських родин навчатися в Китай медицині , філософії , архітектурі , математиці. Повертаючись додому , молоді окинавськіє дворяни стали створювати спеціалізовані школи для занять бойовими мистецтвами. Так стали зароджуватися кланові школи зі своїми специфічними техніками , які послужили фундаментом різноманіття стилів в сучасному каратедо . Злиття двох могутніх бойових систем — Окінава-те і Шаолиньского кемпо , яке проходило в Х1У — ХУ століттях , призвело до появи єдиної бойової системи, що отримала назву Тоде . Перший склад цієї назви «Те » походить від імені що правила а той час в Китаї династії , а другий » Де» — це інше прочитання традиційного для нас складу » Те» , що означає » рука » . вже в цьому самобутньому назві сформульована основна ідея каратедо : » Рука Тьянг » або ‘ Техніка з Китаю » .

Черкаси карате — до

Автор

Добавить комментарий